الگوی آستین مانتو کیمونو

سپیده معدنی
۵ مهر ۱۳۹۸
۰

رسم الگوی آستین کیمونو ساده:

برای رسم آستین کیمونو احتیاج به الگوی بالا تنه آزاد داریم.الگوی آزاد، الگوی بدون پنس و لقی است و در الگوی پیش و پش تفاوتی ندارند و اندازه ها با اندازه پیش الگو کشیده میشوند.تنها تفاوت الگوی پیش و پش در الگوهای کیمونو تو کادر یقه هست.برای رسم اساس الگوی کیمونو یک الگوی آزاد با شیب 2الی3میکشیم.بعد از کشیدن الگوی بالا تنه آزادمان، با استفاده از ژورنال مان یقه مان را طراحی میکنیم در این ژورنال بازه یقه ما تا خط سینه میباشد.

برای رسم الگوی کیمونو بعد از کشیدن الگوی بالا تنه آزاد باید به الگو آزادی بدهیم که در کارهای کیمونو گشادی لباس از 4الی10سانتی متر هست که ما به طور متوسط 6سانتی متر در نظر گرفتیم.بدین صورت که به دور سینه، کمر و باسن 6سانتی متر و به شیب شانه و کارا باید نصف آن یعنی3سانتی متر آزادی بدهیم.

بعد از دادن گشادی به الگو، خط سرشانه را برای رسم آستین ادامه میدهیم که ما در اینجا قد آستین را 50در نظر گرفتیم.چون که در ژورنال ما، قد آستین روی ساعد هستش.

دقت داشته باشید که قد آستین بعد از 3سانتی متری که به سرشانه گشادی دادیم رسم میشود.

رسم خط مچ:

با استفاده از فرمول زیر خط مچ مان را رسم میکنیم.به این صورت که:

½دور مچ + 2 الی10سانتی متر آزادی

که در سایز 38میشود:

24تقسیم بر 2 + 4 سانتی متر آزادی برابر میشود با 16سانتی متر

آزادی کار ما بستگی به ژورنال ما دارد حتماً دقت کنید که خط مچ تان باید به خط آستینتان گونیا باشد.

اندازه دور بازو:

با استفاده از فرمول زیر اندازه دور بازو را محاسبه میکنیم:

½دور بازو + 5 الی15سانتی متر آزادی

که در سایز 38، دور بازوی ما 36است.

36تقسیم بر 2 + 13 سانتی متر آزادی مساوی است با 31سانتی متر.

نحوه مشخص کردن دور بازو در الگوی کیمونو به این صورت است که ما عدد 31را که اندازه دور بازو ما بود را روی خط کش گونیا مشخص میکنیم.بعد خط کش را روی خط آستین جوری حرکت میدهیم که عدد 31که روی خط کش مشخص کردیم خط پهلو یا همان خطی که گشادی دادیم را قطع کند.

در ادامه مچ را به آن نقطه وصل میکنیم.خوب قبل از اینکه وارد مرحله بعد بشویم لازم است که نحوه رسم هلال حلقه آستین را یاد بگیریم.برای این کار ما روی خط طولی و عرضی که داریم به هر اندازه ای که دوست داریم علامت میزنیم.سپس این 2تا نقطه را به همدیگر وصل میکنیم، وسط این خط را پیدا میکنیم، حالا این نقطه را به زاویه روبرو وصل میکنیم.وسط این خط را هم پیدا میکنیم و در ادامه با استفاده از خط کش پیسوله این 3تا نقطه را به همدیگر وصل میکنیم.دقت داشته باشید خط کش را جوری قرار میدهیم که این 3تا نقطه را قطع کند و حالا خط یا منحنی مان را رسم میکنیم.

دقت داشته باشید از این روش میتوانیم برای رسم هلال حلقه آستین، هلال فاق و هلال زیر بغل کیمونوهامون استفاده کنیم.

در ادامه برای رسم هلال آستین کیمونو از نقطه تقاطع بازوری پهلو و خط زیر آستین به اندازه 3الی10سانتیمتر علامت میزنیم که ما در اینجا متوسط 5سانتی متر در نظر گرفتیم و سپس به روش رسم هلالی، هلال را رسم میکنیم.خوب به پایان یکی دیگر از آموزش هایمان رسیدیم.

امیدوارم از این آموزش هم استفاده لازم را برده باشید.هر انتقاد یا پیشنهادی که دارید در وب سایت ما با ما در میان بگذارید

دیدگاه ها

خبرنامه هفتگی

جهت دریافت آخرین دوره ها ، آموزش ها و تخفیفات در ایمیل خود کافیست در خبرنامه هفتگی همیارمد عضو شوید .

یاری رسان شما در الگو سازی و دوخت