الگوی آستین مانتو کیمونو

سپیده معدنی
۵ مهر ۱۳۹۸
۰

رسم الگوی آستین کیمونو ساده:

برای رسم آستین کیمونو احتیاج به الگوی بالا تنه آزاد داریم.الگوی آزاد، الگوی بدون پنس و لقی است و در الگوی پیش و پش تفاوتی ندارند و اندازه ها با اندازه پیش الگو کشیده می شوند.تنها تفاوت الگوی پیش و پش در الگوهای کیمونو تو کادر یقه هست.برای رسم اساس الگوی کیمونو یک الگوی آزاد با شیب 2 الی 3 می کشیم.بعد از کشیدن الگوی بالا تنه آزادمان، با استفاده از ژورنال مان یقه مان را طراحی می کنیم در این ژورنال بازه یقه ما تا خط سینه می باشد.

برای رسم الگوی کیمونو بعد از کشیدن الگوی بالا تنه آزاد باید به الگو آزادی بدهیم که در کارهای کیمونو گشادی لباس از 4 الی 10 سانتی متر هست که ما به طور متوسط 6 سانتی متر در نظر گرفتیم.بدین صورت که به دور سینه، کمر و باسن 6 سانتی متر و به شیب شانه و کارا باید نصف آن یعنی 3 سانتی متر آزادی بدهیم.

بعد از دادن گشادی به الگو، خط سرشانه را برای رسم آستین ادامه می دهیم که ما در اینجا قد آستین را 50 در نظر گرفتیم.چون که در ژورنال ما، قد آستین روی ساعد هستش.

دقت داشته باشید که قد آستین بعد از 3سانتی متری که به سرشانه گشادی دادیم رسم می شود.

رسم خط مچ:

با استفاده از فرمول زیر خط مچ مان را رسم می کنیم.به این صورت که:

½دور مچ + 2 الی 10 سانتی متر آزادی

که در سایز 38می شود:

24تقسیم بر 2 + 4 سانتی متر آزادی برابر می شود با 16سانتی متر

آزادی کار ما بستگی به ژورنال ما دارد حتماً دقت کنید که خط مچ تان باید به خط آستینتان گونیا باشد.

اندازه دور بازو:

با استفاده از فرمول زیر اندازه دور بازو را محاسبه می کنیم:

½دور بازو + 5 الی15سانتی متر آزادی

که در سایز 38، دور بازوی ما 36است.

36تقسیم بر 2 + 13 سانتی متر آزادی مساوی است با 31سانتی متر.

نحوه مشخص کردن دور بازو در الگوی کیمونو به این صورت است که ما عدد 31 را که اندازه دور بازو ما بود را روی خط کش گونیا مشخص می کنیم.بعد خط کش را روی خط آستین جوری حرکت می دهیم که عدد 31 که روی خط کش مشخص کردیم خط پهلو یا همان خطی که گشادی دادیم را قطع کند.

در ادامه مچ را به آن نقطه وصل می کنیم.خوب قبل از اینکه وارد مرحله بعد بشویم لازم است که نحوه رسم هلال حلقه آستین را یاد بگیریم.برای این کار ما روی خط طولی و عرضی که داریم به هر اندازه ای که دوست داریم علامت می زنیم.سپس این 2تا نقطه را به همدیگر وصل می کنیم، وسط این خط را پیدا می کنیم، حالا این نقطه را به زاویه روبرو وصل می کنیم.وسط این خط را هم پیدا می کنیم و در ادامه با استفاده از خط کش پیسوله این 3تا نقطه را به همدیگر وصل می کنیم.دقت داشته باشید خط کش را جوری قرار می دهیم که این 3تا نقطه را قطع کند و حالا خط یا منحنی مان را رسم می کنیم.

دقت داشته باشید از این روش می توانیم برای رسم هلال حلقه آستین، هلال فاق و هلال زیر بغل کیمونوهامون استفاده کنیم.

در ادامه برای رسم هلال آستین کیمونو از نقطه تقاطع بازوری پهلو و خط زیر آستین به اندازه 3 الی 10 سانتی متر علامت می زنیم که ما در اینجا متوسط 5سانتی متر در نظر گرفتیم و سپس به روش رسم هلالی، هلال را رسم می کنیم.خوب به پایان یکی دیگر از آموزش هایمان رسیدیم.

امیدوارم از این آموزش هم استفاده لازم را برده باشید.هر انتقاد یا پیشنهادی که دارید در وب سایت ما با ما در میان بگذارید

دیدگاه ها

  1. راضیه :

    عالیه خواهش میکنم طریقه وصل کانال تونم بنویسید من بلد نیسم چیکار کنم مرسی

    • سپیده معدنی :

      سلام عزیزم منظورتون از وصل کانال رو متوجه نشدم

یاری رسان شما در الگو سازی و دوخت