آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل

سپیده معدنی
۲۸ آذر ۱۳۹۹
۰
4.5/5 - (17 امتیاز)
آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل
4.5/5 - (17 امتیاز)

در این مطلب به بررسی یکی از موضوعات پرطرفدار علاقه مندان به یادگیری خیاطی یعنی آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل می پردازیم. امروزه راه های مختلفی برای فراگیری خیاطی در منزل وجود دارد. علاقه مندان به آموزش خیاطی به ویژه بانوان خیلی راحت و بدون هیچگونه نگرانی و با صرف هزینه های کم می توانند مباحث خیاطی را از مبتدی تا پیشرفته فرا بگیرند.

 

یادگیری آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل

یادگیری آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل

 

خیاطی یکی از شغل های بسیار مهم و پردرآمد، مخصوصاً برای بانوان خانه دار است. تمام افراد علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به یک کانال آموزش خیاطی در منزل معتبر  بدون هیچگونه نگرانی مهارت های مختلف خیاطی نظیر نازک دوزی، دوخت مانتو و …را فرا بگیرند و از این طریق یک منبع درآمد قابل توجه را برای خود ایجاد کنند. به طور کلی می توان گفت که دنیای مجازی باعث شده است تا یادگیری خیاطی برای همگان به راحتی امکان پذیر باشد. به عنوان مثال شما می توانید با مراجعه به کانال همیارمد در یوتیوب و آپارات، به ساعت ها فیلم آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل دسترسی داشته باشید.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، هدف ما در این مقاله بررسی نکات مهم در رابطه با آموزش صفر تا صد خیاطی در خانه، برای افراد مبتدی حرفه ای است. پس اگر شما هم به یادگیری خیاطی از صفر علاقه مند هستید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

بر خلاف تصور دیگران یادگیری خیاطی در منزل کار دشواری نبوده و تنها کافیست علاقه و وقت کافی را برای یادگیری مباحث آموزشی داشته باشید تا بتوانید در بازه زمانی بسیار کوتاه پیشرفت قابل توجهی داشته باشید.

 

7 نکته مهم برای یادگیری صفر تا صد خیاطی در منزل

از آنجاییکه بسیاری از افراد به ویژه ثروتمندان ترجیح می دهند که به جای استفاده از لباس های حاضری، با توجه به سلیقه و خواسته خود به یک خیاط ماهر سفارش دوخت لباس بدهند، می توان گفت که خیاطی یکی از شغل های پردرآمد جامعه است، اما به شرط اینکه خیاط موردنظر، مهارت های موردنیاز را نیز داشته باشد. همچنین عدم وجود لباس موردنظر افراد در بازار را می توان یکی دیگر از دلایل مراجعه افراد به مزون های دوخت لباس دانست.

 

تفاوت یاد گیری صفر تا صد خیاطی در زمان گذشته و امروز

در زمان های گذشته اغلب افراد علاقه مند به خیاطی، فعالیت خود را با دوختن لباس برای خود و یا اطرافیان شان شروع می کردند و به مرور با آزمون و خطا یادگیری خود را تکمیل می کردند. ولی امروزه با توجه به دوره های آنلاین آموزش خیاطی در منزل دیگر به راحتی می توان صفر تاصد خیاطی در منزل را آموزش دید.

به طور کلی، روند آموزش و یادگیری خیاطی نسبت به گذشته بسیار متحول شده است. حتی نوع لباس‌هایی که امروزه دوخته می‌شوند نیز خیلی متفاوت تر از زمان‌های گذشته است.

 

از آن گذشته با استفاده از اینترنت می توان بدون محدودیت های جغرافیایی و زمانی، سود بالایی از خیاطی به دست آورد.

 

از دیگر تفاوت های خیاطی در زمان گذشته و امروز، علمی و تخصصی تر شدن خیاطی است. امروزه دوره های آموزش خیاطی و سایر مباحث مربوط به آن مثل طراحی لباس در دانشگاه ها و دوره های فنی و حرفه ای تدریس می شوند. به طور کلی افرادی که تخصص بالایی در خیاطی دارند با آدوخت لباس های شیک و خاص می‌توانند به سطح درآمد زیادی برسند.

 

اهمیت فراگیری صفر تا صد آموزش خیاطی در منزل

در کشورهای خارجی بحث طراحی و دوخت لباس امری بسیار با اهمیت است. به عنوان مثال برخی خیاطان به شهرت زیادی در سطح بین المللی رسیده اند و طراحی و دوخت لباس ها برای بازیگران و خواننده های بسیار معروف را بر عهده می گیرند. البته نباید فراموش کنیم بسیاری از این افراد مثل Christian Dior فعالیت خود را از کارگاه ها و مزون های کوچک شروع کرده اند و با تلاش مستمر به جایگاهی که اکنون در آن قرار دارند رسیده اند.

پس شما هم میتوانید در صورت داشتن علاقه و البته تلاش و پشتکار، به یکی از طراحان و خیاط های معروف تبدیل شوید. نکته مهم دیگر در موفقیت یک خیاط، داشتن خلاقیت است. این خلاقیت می تواند ریشه در فرهنگ و سنت های جامعه داشته باشد و یا تلفیقی از مدهای خارجی باشد.

متاسفانه نبود طرح های جذاب داخلی باعث شده است که بسیاری از افراد به ویژه جوانان، از فرهنگ غنی ایران فاصله گرفته و تنها به دنبال الگوبرداری از مدل های خارجی به ویژه کشورهای غربی باشند.

 

شروع آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل

باید توجه داشته باشید که همیشه ثبت نام کردن در آموزشگاه های گوناگون تضمینی برای یادگیری تمام مهارت های مورد نیاز نیست. متاسفانه به دلیل عدم آگاهی کافی، برخی افراد مبندی در همان مراحل ابتدایی، در دوره هایی ثبت نام می کنند که نیازمند پیش زمینه هایی دگیری است. برای مثال دوره آموزش دوخت مانتو، گزینه مناسب براش شروع آموزش خیاطی از صفر به ویژه در منزل نیست.

 

آموزش PDF خیاطی در منزل

 

مرحله اول یادگیری خیاطی صفر تا صد در منزل

یادگیری نازک دوزی،یک شروع مناسب برای یادگیری تمام مهارت های خیاطی از مبتدی تا پیشرفته است. برای یادگیری نازک دوزی شما می توانید هم در دوره های حضوری شرکت کنید یا از آموزش های مجازی خیاطی صفر تا صد در منزل استفاده نمایید. خوشبختانه امروزه مربیانی زیادی هستند که خیاطی را به بهترین شکل ممکن و به صورت آنلاین آموزش می‌دهند. با یک جستجوی ساده می توانید کلاس های آموزش مجازی که در اینترنت و وجود دارد را پیدا کنید و در آن ها ثبت نام نمایید. مدرسان دوره های آموزش خیاطی نیز می توانند از طریق دوره های یادگیری صفر تا صد خیاطی در خانه به آموزش کارآموزان و علاقه‌مندان به خیاطی در سراسر کشور بپردازند.

البته به خاطر داشته باشید:

در بسیاری از موارد مباحث تکمیلی آموزشی در قالب پیکج هایی ارایه می شوند که مشاهده آن ها نیاز به پرداخت هزینه جداگانه است. در این مواقع پیشنهاد می شود که حتما پیش از اقدام به خرید پیکج ها و ویدیوهای آموزشی، فیلم های رایگان ارایه شده توسط مدرس دوره را مشاهده نمایید تا از توانایی ایشان در بیان مطالب و همچنین سطح مهارت خیاط آگاهی پیدا کنید.

 

استفاده از منابع آموزشی معتبر برای یادگیری خیاطی صفر تا صد در خانه

بسیار مهم است که مباحث آموزش خیاطی را از منابع و مدرسان معتبر دنبال کنید. به ویژه در مورد خرید دوره هایی که نیازمند پرداخت هستد، به هیچ عنوان عجله نکنید. ابتدا در مورد مهارت های فنی مدرس دوره و همچنین قدرت بیان وی در آموزش مباحث مطمئن شوید و سپس به خرید پکیج های آموزش خیاطی و یا شرکت در دوره های آنلاین اقدام نمایید.

اگر در یک کلاس آنلاین ثبت نام می کنید، یافتن پاسخ پرسش های زیر می تواند به شما در انتخاب کلاس کمک کند:

 • مربیانی که می خواهند به من آموزش بدهند و در چه سطحی هستند؟
 • چه مطالبی در این دوره به شما آموزش داده خواهد شد؟
 • مدت زمان دوره و زمانی که برای پرسش های احتمالی شما اختصاص داده می شود، چقدر است؟

پس ابتدا در مورد دوره مورد نظر اطمینان حاصل کنید و سپس به پرداخت هزینه اقدام نمایید.

 

امکانات مورد نیاز برای برای یادگیری خیاطی از مبتدی تا پیشرفته در خانه

چرخ خیاطی مهمترین وسیله در یادگیری مباحث خیاطی است. به همین دلیل، انتخاب یک چرخ خیاطی مناسب که پاسخگوی نیاز باشد امری بسیار با اهمیت است و باید با دقت زیادی انجام شود. امروزه برند های مختلف و مدل های گوناگون چرخ خیاطی در بازار وجود دارد که با مقداری تحقیق و یاد مشاوره با مربیان، به راحتی می توانید چرخ خیاطی متناسب با نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید.

 

اهمیت شناخت جنس پارچه ها در خیاطی

در نتیجه انتخاب نادرست جنس پارچه، لباس دوخته شده زیبایی مورد انتظار را نخواهد داشت. انتخاب جنس پارچه باید کاملا باید متناسب با مدل لباس و درخواست مشتری باشد. در واقع می توان گفت ۵۰ درصد لز زیبایی یک لباس به انتخاب درست پارچه آن بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می شود حتما در مورد انواع پارچه ها و ویژگی ها و تفاوت های آن ها با یکدیگر مطالعه نمایید.

 

آموزش صفر تا صد خیاطی در خانه

آموزش صفر تا صد خیاطی در خانه

 

در دنیای مجازی مطالب بسیار زیادی در رابطه با جنس های مختلف پارچه و یا روش های انتخاب صحیح پارچه وجود دارد، که خیلی راحت می توانید با کمی جستجو در این باره اطلاعات کافی و خوبی را به دست بیاورید. مثلاً در برخی موارد مشاهده می‌شود که استفاده کردن از پارچه نرم و لطیف برای دوخت لباسی خاص می تواند باعث شود تا نتیجه نهایی با مدل مورد انتظار فاصله زیادی داشته باشد؛ این در صورت است که با انتخاب یک پارچه ضخیم می‌توان همان مدل لباس را به گونه‌ای بسیار زیباتر خلق کرد. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در رابطه پارچه ها بسیار حائز اهمیت است.

 

کلام پایانی

خوشبختانه امروزه راه های بسیار متنوعی برای یادگیری خیاطی وجود دارد. علاقه مندان به یادگیری مباحث آموزش خیاطی از صفر تا صد در منزل با استفاده از سایت ها و شبکه های مجازی گوناگون و یا پک های آموزشی خیاطی که در مراکز فرهنگی فروخته می شوند،می توانند مسیر یادگیری خود را شروع نمایند.هیچ گونه محدودیتی در رابطه با فراگیری خیاطی وجود ندارد، و تنها کافیست شما وقت کافی و علاقه کافی را داشته باشید در این صورت راه های زیادی برای کسب مهارت لازم در منزل پیدا خواهید کرد.

به خاطر داشته باشید که برای یادگیری خیاطی باید به صورت پروژه محور کار کنید، یعنی فقط دیدن آموزش ها کافی نیست و باید مدل لباسی که در کلاس های آموزش مجازی و یا سی دی هایی که خرید کرده اید مشاهده می کنید را بدوزید. تمرین کردن و پیاده کردن طرح هایی که یاد گرفتید، مهمترین گزینه برای پیشرفت کاری شما است. برای این کار هم نیازی به خرید پارچه های نو و گران قیمت نیست. خیلی راحت می توانید لباس های کهنه ای را که در منزل دارید، جمع کرده و با توجه به مدل هایی که آموزش دیده اید، شروع به پیاده سازی کنید. به این ترتیب دیگر نیازی نیست تا پارچه های جدید برای تمرین بخرید. با استفاده از پارچه های کهنه، هزینه‌های زیادی آموزش دوخت به صورت قابل توجهی کم می شود.

دیدگاه ها

 1. سیما عمرانی :

  ممنون می شم اگر با موضوع نکات مهمی که برای یادگرفتن و آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل باید به اون ها توجه کنیم ویدیو هم بزارید.

  • سپیده معدنی :

   سلام، سعی می کنیم حتما به زودی ویدیوی آموزشی مربوط به این موضوع رو هم آماده کنیم.

 2. مریم :

  سلام خسته نباشی از توضیحات خوبتون .از چه طریقی میتوانیم به همه توضیحات خوبتون دسترسی داشته باشم

  • سپیده معدنی :

   سلام عزیزم
   پیج اینستاگرام و کانال آپارات و یوتیوب همه آموزشهامون هست

 3. فاطمه :

  شما کانال تلگرام ندارین؟

  • سپیده معدنی :

   فعلا نه عزیزم

 4. Salwa :

  سلام استاد امیدوارم حال تان خوب باشد.
  من خیلی علاقه مند خیاطی هستم. اما باسایز بندی و ترسیم الگو مشکل دارم . اگر جدول سایز بندی که شما در کار خیاطی تان استفاده میکنید با سایت تان به اشتراک بگذارید خیلی خرسند میشوم، ممنون از زحمات تان بهروز باشید.

  • سپیده معدنی :

   سلام عزیزم لطفا داخل واتساپ پیام بدید تا راهنماییتون کنم

یاری رسان شما در الگوسازی و دوخت