آموزش رسم الگوی یقه مردانه

سپیده معدنی
۲ آبان ۱۳۹۸
۰

نحوه رسم الگوی یقه مردونه

سلام

با یک آموزش دیگر در خدمتتان هستم

راستش از زمانی که من نحوه دوخت یقه مردونه را آموزش دادم، خیلی درخواست داشتیم در مورد نحوه رسم الگوی اون.

ولی چون من میخواستم یه آموزش با کیفیت به شما ارائه بدم یک مقدار طولانی شد آماده کردن این ویدئو. ولی در ادامه خودتون به کیفیت و درجه یک بودن این ویدئو پی میبرین و میبینین که چقدر این آموزش متفاوت تر از آموزش هایی هستش که تا الان یاد گرفتین. با همدیگر می رویم رسم الگو را ببینیم.

 

خوب دوستان رسیدیم به نحوه رسم الگوی یقه مردونه:

 

اولین کاری که برای رسم الگو باید بکنیم اینه که یک الگوی بالا تنه رسم بکنیم، با هر متدی که بلدیم این کار را انجام می دهیم.

در ادامه با استفاده از متر ایستاده دور تا دور یقه الگو را اندازه می زنیم. دور تا دور یقه پیش به علاوه یقه پشت. حتماً توجه داشته باشین این اندازه که شما می گیرین ½ دور یقه هستش یا کل یقه را اندازه می زنیم یعنی این عدد را ضربدر 2 باید بکنیم. من در اینجا از اندازه های سایز 38 استفاده کردم که دور یقه سایز 38، 36 هستش. بنابراین فرمولی که استفاده می­کنیم مساوی است با ½ دور یقه به علاوه دور تقسیم بر 4. خوب همانطور که گفتیم در سایز 38 دور یقه 36 هستش.

 

½ (36)+2 =20

که این عدد تقسیم بر 4 به ما چهار تا علامت 5 سانتی می­دهد. خوب شروع می کنیم:

 

از سمت دولای بسته یک خط به اندازه 20 سانتی متر رسم می کنیم. همانطور که گفتیم این 20 سانتی متر شامل یک 2 سانتی متر است که ضربدر 18 سانتی متری که داشتیم. این خط را باید تقسیم بر 4 بکنیم و 4 تا علامت به فاصله های 5 سانت داشته باشیم. در ادامه به اندازه 1 سانتی متر از سمت دولای صفحه کاغذمان بالا می­رویم وصل می کنیم به اولین نقطه 5 سانتی که جدا کردیم از سمت دولای باز نیم سانت بالا می رویم و مجدداً وصل می کنیم به همان نقطه.

 

از سمت دولای بسته 3 سانتی متر (از اون 1 سانتی متر که علامت زدید) مجدداً 3 سانتی متر بالا می­روید و از سمت دولای باز به اندازه 2 سانتی متر بالا می­روید. تا اینجای کار ما داریم پایه یقه را وصل می­کنیم.

 

خوب کاری که باید بکنیم این است 2 سانتی که روی خط 20 سانت را جدا کرده بودیم در امتداد همان، یک 2 سانت بالای خطی که رسم کردیم علامت می زنیم. انتهای 2 لای باز را (خط دولای باز را که رسم کردیم) وصل می کنیم به همان نقطه و این نقطه را مجدداً وصل می کنیم به انتهای آن 3 سانتی متری که بالا رفتیم. تا اینجای کار خیلی راحت پایه یقه را ما رسم کردیم تنها کاری که می ماند این است که گوشه یقه را ما هلال بکنیم.

 

ما قبلاً نحوه رسم هلال کردن را توی آستین های کیمونو آموزش داده بودیم. می توانید از آن پست استفاده بکنید.

خوب مجدداً از سمت دولای بسته کاغذ باید شروع بکنید. از سمت دولای بسته، نیم سانت به موازات این خط بالا می­رویم یعنی علامت می زنیم. این قسمت، قسمت دور ریز کاغذ ما هست. قسمتی که پایه را از برگردان جدا می کند.

 

خوب مجدداً از سمت دولای بسته، 5 سانتی متر بالا می­رویم به صورت عمود. 5 سانتی متر هم در ادامه این خط بالا می­رویم. این 2 خط را به همدیگر وصل می­کنیم. خیلی راحت تا اینجا توانستیم برگردان کار را هم رسم کنیم. خوب تنها کاری که اینجا برایمان می­ماند این است که زاویه یقه را رسم کنیم در امتداد خطی که رسم کردید تا نهایت 4 سانتی متر خارج می­شوید و به گوشه کار وصلش می­کنید.

 

بین 1 تا 4 سانتی متر می­توانید این کار را انجام دهید. کاملاً سلیقه ای هست.

خوب نحوه رسم الگوی یقه مردانه هم تمام شد.

 

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. خیلی دوست دارم نظرتان را راجع به این نحوه از آموزش بدانم اینکه شما با این نحوه از آموزش ارتباط برقرار می­کنید؟ دوست دارید این نحوه از آموزش را؟

 

حتماً نظرتان را به من بگویید و به من کمک کنید که بدانم شما چی دوست دارین و همان را برای شما آماده کنم.

 

به خدای بزرگ میسپارمتان.

 

 

دیدگاه ها

خواهشمندیم برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربری خود بشويد

یاری رسان شما در الگو سازی و دوخت