آموزش خیاطی مبتدی رایگان

سپیده معدنی
۱۳ دی ۱۳۹۹
۰
3.2/5 - (5 امتیاز)
آموزش خیاطی مبتدی رایگان
3.2/5 - (5 امتیاز)

خیاطی یکی از حرفه های مورد علاقه اغلب بانوان و البته آقایان است. آموزش خیاطی مبتدی رایگان نیز از زمان قدیم موضوع بسیار مهمی بوده است. امروزه اما آموزش خیاطی دستخوش تغییرات زیادی شده است و متفاوت با گذشته انجام می شود. برای مثال در زمان‌های گذشته کمتر نیاز نبود تا برای یادگیری خیاطی دوره های پیشرفته گذرانده شوند. در آن زمان تقریبا اکثر مادران در سطح متوسط به مباحث آموزش خیاطی مبتدی مسلط بودند.

به طور معمول در سال های قبل هدف افراد علاقه‌مند به خیاطی این بود که پس از یادگیری آموزش های خیاطی بتوانند برای خود یا اطرافیانشان لباس بدوزند، ولی امروزه هدف اصلی اکثر  شرکت کنندگان در دوره های آموزش خیاطی مثل آموزش خیاطی مبتدی رایگان این است که بتوانند یک کسب و کار کوچک را برای خود راه اندازی کنند.

امروزه راه های مختلفی برای یادگیری خیاطی مبتدی تا پیشرفته وجود دارد. به عنوان مثال یکی از ساده ترین شیوه های یادگیری خیاطی ثبت نام در آموزشگاه های مختلف است. ولی از آنجاییکه شرکت در دوره های حضوری نیازمند پرداخت شهریه است، اکثر علاقه مندان ترجیح می دهند که برای شروع کار از منابع آموزش خیاطی مبتدی رایگان استفاده نمایند. خوشبختانه امکان دسترسی به این منابع رایگان آموزش خیاطی بسیار راحت است.

اگر علاقه کافی داشته باشید و زمان کافی را به یادگیری مباحث آموزشی اختصاص دهید به راحتی می توانید با استفاده از آموزش خیاطی مبتدی رایگان تمام موارد مورد نیاز را یاد بگیرید.

البته این تنها دوره های مبتدی آموزش خیاطی نیستند که به صورت رایگان منشتر می شوند. برای مثال آکادمی آموزش خیاطی همیارمد، مفتخر است که ساعت ها آموزش ویدیویی خیاطی را به صورت کاملا رایگان در کانال های آپارات و یوتیوب خود منتشر کرده است. برای مشاهده این فیلم ها تنها کافی است بر روی تصاویر زیر کلیک نمایید.

 

اموزش خیاطی پیشرفته رایگان

اموزش خیاطی پیشرفته رایگان

سایت آموزش خیاطی پیشرفته رایگان

سایت آموزش خیاطی پیشرفته رایگان

 

پس دیگر لازم نیست که دیگر نگران هزینه موردنیاز برای یادگیری خیاطی باشید. شما می توانید مجموعه کاملی از ویدیوهای آموزش خیاطی مبتدی رایگان و پیشرفته را در اینترنت و کانال های آموزش خیاطی مشاهده نمایید. در ادامه مطالب راه های مختلف برای دسترسی به منابع آموزشی خیاطی مبتدی به صورت رایگان را به طور کامل برایتان توضیح می دهیم.

 

منابع آموزش خیاطی مبتدی رایگان

همانطور که گفته شد خوشبختانه راه های زیادی برای دسترسی به منابع رایگان آموزش خیاطی وجود دارد. به این ترتیب علاقه مندان به خیاطی می توانند هرچه سریعتر مباحث آموزشی را یادبگیرند و وارد بازار کار شوند. در مرحله اول شما باید به این نتیجه برسید که می خواهید از چه منبع آموزشی استفاده کنید. مطابق نظرسنجی های انجام شده از مخاطبین همیارمد، اغلب افراد تمایل به استفاده از منابع رایگان به ویژه برای یادگیری مباحث مبتدی در خیاطی دارند.

 

کانال آموزش خیاطی آسان در منزل

کانال آموزش خیاطی آسان در منزل

 

استفاده از منبع رایگان برای یادگیری مباحث مبتدی در خیاطی دارای مزیت مهم است:

 1. هزینه یادگیری مفاهیم مقدماتی تقریبا به صفر می رسد و دیگر نیازی نیست تا شما شهریه زیادی به آموزشگاه پرداخت کنید. به این ترتیب می توانید مبلغ صرفه جویی شده را برای خرید چرخ خیاطی بهتر و یا سایر لوازم جانبی مورد نیازتان اختصاص دهید.
 2. اگر از منابع آموزش رایگان مثل دوره های آموزش خیاطی در منزل استفاده کنید، آزاد هستید تا مناسبترین زمان بندی را برای یادگیری خود انتخاب نمایید.چرا که دیگر نیازی نیست تا در یک زمان مشخص به محلی خاص برای یادگیری مراجعه کنید. در واقع با یک زمان بندی مناسب هم به انجام کارهای روزانه خود می رسید و هم فرصت یادگیری یک دوره آموزش خیاطی مبتدی رایگان را دارید. به این ترتیب می توانید با آرامش خاطر و تمرکز کافی خیاطی را یاد بگیرید.

پس استفاده کردن از آموزش های خیاطی مبتدی رایگان که در خانه قابل دسترسی هستند، گزینه ای ایده آل برای افراد علاقه مند به یادگیری خیاطی می باشد.

پس از آنکه نوع منبع آموزش خیاطی را بر حسب رایگان بودن یا نبودن آن مشخص کردید، باید به دنبال راه‌هایی دسترسی به این منابع آموزشی  باشید. خوشبختانه در دنیای مجازی وب سایت های زیادی وجود دارند که در زمینه آموزش آنلاین خیاطی فعالیت می کنند. این تنوع منابع آموزشی فرصتی را فراهم کرده است که اختصاص دادن زمان کافی، می توان بسیاری از مباحث آموزش خیاطی مبتدی را بدون پرداخت هزینه و کاملا رایگان یاد گرفت.

 

کانال آموزش خیاطی در منزل

کانال آموزش خیاطی در منزل

 

البته بسیار مهم است که هر آموزش رایگانی مفید نیست. برخی از این آموزش ها ناقص هستند و یا مدرس آن ها از مهارت کافی خیاطی و یا قدرت بیان مناسب برخوردار نیست.

شما در استفاده از آموزش های آنلاین، قدرت انتخاب ویژه ای دارید که در هنگام مراجعه به آموزشگاه ها و شرکت در دوره های حضوری از آن برخوردار نیستید.

نکته مهم دیگر کتاب های آموزش خیاطی، جزوات و یا انواع فیلم ها، اسلایدها و pdf ها و…  هستند که در صورت نیاز توسط مربی به عنوان موارد تکمیلی دوره ارایه می شوند.

همچنین شما می توانید در یک دوره آنلاین فیلم ها را بارها و بارها و از ابتدا مشاهده نمایید ولی این امکان در آموزش های حضوری وجود ندارد.

برخی از افراد با دیدن فیلم های آموزش خیاطی مبتدی رایگان، مطالب را خیلی راحت یاد می‌گیرند ولی برخی دیگر نیاز دارند با مطالعه pdf مطالب را به طور کامل درک کنند. در واقع این به خود شما بستگی دارد که با استفاده از کدام منبع می توانید در یادگیری خیاطی مبتدی رایگان بهتر عمل کنید.

نکته دیگر استفاده از شبکه های مجازی نظیر واتس اپ و تلگرام برای یادگیری خیاطی است. امروزه اغلب مربیانی که مشغول آموزش خیاطی هستند، کانال های آموزشی راه اندازی کرده و برخی از آموزش های خود را در این کانالها به اشتراک می‌گذارند.

تلگرام و واتساپ جزو  محبوبترین پیام رسان های مجازی هستند که از این طریق آن ها می توانید به تعداد نامحدودی از کانال ها و یا گروههای آموزشی خیاطی دسترسی داشته باشید. عضویت در این گروه ها نیز مثل شرکت در دوره های آنلاین محدودیت زمانی و جغرافیایی ندارد. برای مثال اگر شما ساکن شیراز هستید، می توانید به راحتی تمام منابعی که یک مربی فوق العاده حرفه ای در استان دیگری به اشتراک می گذارد  دانلود و مشاهده کنید.
به طور کلی، در دنیای مجازی، فاصله‌های مکانی از میان برداشته شده است.

یکی دیگر از شبکه های مجازی مورد علاقه مردم، اینستاگرام است. بسیاری از مربیان حرفه‌ای نکات مهمی را در رابطه با خیاطی و آموزش خیاطی مبتدی رایگان در پیج خود به اشتراک می‌گذارند. از این طریق می‌توانید به انواع آموزشهای خیاطی مبتدی رایگان دسترسی پیدا کنید.

 

کلام پایانی
همانطور که عنوان شد امروزه بحث آموزش و یادگیری خیاطی به طور کامل دچار تغییرات اساسی شده است، می توان گفت، تمام کسانی که مایل به یادگیری خیاطی به عنوان یک حرفه درآمدزا هستند، باید دوره‌های تخصصی را نیز بگذرانند تا به بتوانند کسب و کار خود را راه اندازی نمایند.

خیاطی یکی از حرفه هایی است که می توان در آن به درآمد عالی رسید. هر کسی با توجه به استعداد و خلاقیتی که دارد به راحتی می‌تواند، خیاطی را فرا بگیرد و با کسب درآمد زندگی خود را دچار تغییر و تحول اساسی نماید.

به صورت خلاصه مزیت های استفاده از آموزش خیاطی مبتدی رایگان را می توان به صورت زیر جمع بندی کرد:
• میزان هزینه که باید ثبت صرف یادگیری شود در مقایسه با شرکت در دوره های حضوری بسیار کمتر می شود.
• می توانید در زمان خود نیر صرفه‌جویی کنید.
• امکان دسترسی شما به منابع نامحدود و کامل امکان پذیر می شود.

دیدگاه ها

 1. سیما عمرانی :

  ممنون می شم اگر با موضوع نکات مهمی که برای یادگرفتن و آموزش صفر تا صد خیاطی در منزل باید به اون ها توجه کنیم ویدیو هم بزارید.

  • سپیده معدنی :

   سلام، سعی می کنیم حتما به زودی ویدیوی آموزشی مربوط به این موضوع رو هم آماده کنیم.

 2. مریم :

  سلام خسته نباشی از توضیحات خوبتون .از چه طریقی میتوانیم به همه توضیحات خوبتون دسترسی داشته باشم

  • سپیده معدنی :

   سلام عزیزم
   پیج اینستاگرام و کانال آپارات و یوتیوب همه آموزشهامون هست

 3. فاطمه :

  شما کانال تلگرام ندارین؟

  • سپیده معدنی :

   فعلا نه عزیزم

 4. Salwa :

  سلام استاد امیدوارم حال تان خوب باشد.
  من خیلی علاقه مند خیاطی هستم. اما باسایز بندی و ترسیم الگو مشکل دارم . اگر جدول سایز بندی که شما در کار خیاطی تان استفاده میکنید با سایت تان به اشتراک بگذارید خیلی خرسند میشوم، ممنون از زحمات تان بهروز باشید.

  • سپیده معدنی :

   سلام عزیزم لطفا داخل واتساپ پیام بدید تا راهنماییتون کنم

یاری رسان شما در الگوسازی و دوخت