آموزش های رایگانکی و کجا

چی و کجا بپوشیم؟

چی و کجا بپوشیم؟

مقدمه

در انتخاب لباس ذوق و سلیقه خوب پیرو گرانی قیمت آن نیست ، بلکه لباس باید از پارچه ای تهیه شود که دارای طرحی باشد که علاوه بر زیبایی ، ظاهری بادوام داشته باشد یعنی چندین بار قابل پوشیدن باشد و احساس آرامش و راحتی را القا کند.

موضوع راحت بودن لباس مهم است . اگر در لباسی که بر تن داریم احساس راحتی و آرامش نکنیم ،شکی نیست که زیبایی ظاهری خود را تا حدودی از دست داده ایم . در حقیقت باید چنان در انظار ظاهر شویم که نه تنها خود از آنچه بر تن داریم احساس راحتی کنیم ، بلکه دیگران نیز به وجود این احساس در ما به خوبی پی ببرند.

هرگاه در انتخاب مدل لباس مردد بودیم ،بهتر است همیشه مدل ساده تر را انتخاب کنیم . در این صورت مسلما موفق تر خواهیم بود.

 

در منزل چی بپوشیم؟

لباس منزل بهتر است ساده ، راحت ، قابل شستشو و بادوام باشد. لباسی که در خانه می‌پوشید باید یک لباس مخصوص باشد، یعنی هر تی شرت یا بلوزی را برای پوشیدن در خانه انتخاب نکنید.

لباس‌های راحتی این ویژگی را دارند که به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند. این مهمترین تفاوت لباس‌های راحتی با لباس‌هایی است که بیرون خانه می‌پوشید.

 

هنگام پذیرایی چی بپوشیم؟

لباس پذیرایی مهمان نیز در ضمن راحتی باید پوشیده باشد. در نظر داشته باشید که با چه خانواده‌ای قرار است برخورد کنید و انتظار آنها از شما چه خواهد بود.

بنابراین می توانید لباستان را با نظر گرفتن فرهنگ آن خانواده انتخاب کنید، ولی هرگز خود واقعیتان را فراموش نکنید، زیرا اگر لباستان از شخصیت واقعیتان خیلی دور باشد و در آن لباس احساس راحتی نداشته باشید، این حس به دیگران نیز سرایت خواهد کرد.

مسلما با این حس تاثیر خوبی بر اطرافیان نخواهید داشت. پس لباسی را انتخاب کنید که به شما حس خوبی می‌دهد. اگر رنگ بخصوصی هست که به رنگ پوست و چهره تان می‌آید، همان رنگ را انتخاب کنید، البته رنگ‌های شاد و گرم انتخاب‌های مناسب تری هستند.

لباس‌های تنگ و کوتاه گزینه های مناسبی برای این مهمانی‌ها نیستند. بلوز و دامن و پیراهن‌های ساده‌ی زیر زانو میتوانند انتخاب های مناسبی به شمار آیند.

 

در جشن عروسی چی بپوشیم؟

اگر جشن عروسی که می‌خواهید بروید در فصل تابستان است ، توصیه می‌شود که از رنگ‌های خیلی روشن بپرهیزید .
رنگ‌های تیره و رنگ‌های ملایم بیشتر برای این فصل مناسب هستند .مانند : مشکی ، رنگ‌های تیره و ….
اگر جشن عروسی که می‌خواهید بروید در فصل زمستان باشد بهتر است از رنگ‌های روشن ، بژ و … استفاده کنید .

البته لازم به ذکر است رنگ‌هایی مانند : مشکی ، سفید در تمام فصول و تمام محافل می‌توان استفاده کرد.

با آنکه ممکن است لباس کوتاه یا دامن کوتاهی که اخیراً آن را خریده اید، بسیار زیبا و جذاب باشد و به شما بیاید، اما عروسی، مکانی برای نشان دادن آن نیست. پس آن را در خانه گذاشته و به دنبال لباسی بلندتر و مناسب تر باشید.

 

در محیط کار چی بپوشیم؟

لباس محیط کار برای خانم ها معمولا مانتو شلوار و مقنعه است که بهتر است از پارچه های خوب و قابل شستشو باشد.

مانتو شلوارهای رسمی مخصوص محیط کار هستند و استایلی شیک و برازنده به شما میدهند. ست مانتو شلوار رسمی بهترین گزینه برای خانم ها در محل کار است.

در لباس مشاغل و ادارات و موسسات آموزشی علاوه بر سادگی و راحتی بهتر است از رنگ های ملایم و مناسب استفاده شود ، همینطور از پارچه هایی که کمتر چروک می شوند و راحت و قابل شستشو هستند.

 

در کارگاه چی بپوشیم؟

لباس کارگران بر حسب نوع کار آن باید مدل آن طراحی گردد و در آن ترجیحا بهتر است آستین ها بسته شود تا لابه لای دستگاه و ماشین ها گیر نکند.

همچنین رنگ لباس بستگی به نوع کار دارد، مثلا کارهایی که بهداشت در آنها حرف اول را میزند لباس های سفید و روشن استفاده می شود و بلعکس.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن