آموزش دوخت نیش

سپیده معدنی
۵ مهر ۱۳۹۸
۰

آموزش دوخت نیش

 

خب دوستان الان می‌خوام براتون دوختِ نیش رو براتون توضیح بدم.دوختِ نیش ، دوختیه که کاملا لبِ لب کار به اندازه‌ی یک یا دو میل از لبه‌ی کار فاصله داره و زده میشه معمولا برای پایین‌های آستین یا پایین مانتو ، لبه دوزی استفاده میشه.

 

همیارمد-دوخت نیش

 

برای این دوخت ما، میاییم دقت می‌کنیم البته یک‌سری پایه‌ها وجود داره تو بازار مخصوص نیش دوزیه که به اینصورته که یک میل ازاینور اضافه داره و این باعث نمیذاره که پارچه‌ی شما ازین لبه بیرون بزنه و کارتون تمیز میشه حالا خیلی‌ها این پایه رو ندارن و من میخوام با پایه‌ی معمولی براتون توضیح بدم. تو پایه معمولی به اینصورته که شما پارچه رو بین این شیار طوری قرار میدید که کارتون از لبه‌ی این پایتون بیرون نزنه.تمام مسیر دقت می‌کنید که پارچه ازین لبه بیرون نزنه.

 

حالا من شروع می‌کنم به دوختن سوزن رو لبه‌ی کار قرار میدم ، معمولا یک سانت ما اینجا حقِ درز داریم.تمام مسیر فقط دقت می‌کنیم که این از لبه بیرون نزنه من از پشت کارمو می‌کشم اینکار باعث می‌شه که کارِشما خیلی تمیز انجام بشه.

 

تا پنج سانت مونده به انتهای کار من می‌خوام پایین کارمو تا کنم اگه من کارمو به این شکل تا کنم این باعث میشه لبه به این زیر میره و کارمو جمع می‌کنه پش بهتره که پایم لبه‌ی کارم رو برعکس به سمت داخل با همون حقِ درزِ یک سانت کار کنم، کار رو تا می‌کنم میام تا انتها تا دوسه تا مونده به آخر با دست میرم سوزن توی کار کارو می‌چرحونم دوباره از همین سمت ، شروع می‌کنیم به دوختن وقتی شما کار رو از پشت می‌کشید این باعث میشه که خودبخود کارِشما خیلی تمیز بشه و کمتر احتیاج به اتوکاری داشته باشه حالا من تا همینجا تا می‌کنم که شما اینور کار رو ببینید.بدون اینکه احتیاج به اتو داشته باشه کارمون بصورت کاملا صاف و تمیز دوخته شده و همچنین این لبه‌ی کارمون کاملا تیزی خودش داره.

 

همیارمد-دوخت نیش

دیدگاه ها

  1. راضیه :

    عالیه خواهش میکنم طریقه وصل کانال تونم بنویسید من بلد نیسم چیکار کنم مرسی

    • سپیده معدنی :

      سلام عزیزم منظورتون از وصل کانال رو متوجه نشدم

یاری رسان شما در الگو سازی و دوخت